" A super cool template for bloggers, photographers and travelers "

Narciarstwo na Słowacji

Polska jest blisko Słowacji, więc nie jest trudno wyjechać na Słowację na wakacje. Słowacja zapewnia wiele miejsc, gór i pagórków dla narciarstwa. Jeździć na nartach na Słowacji? Nie ma problemu! Rano decydujemy, gdzie jedziemy na Słowację, a wieczorem jeździmy na nartach na oświetlonych trasach narciarskich. Centra narciarskie na Słowacji są w pełni wyposażone – trasy dla snowboardzistów, trasy narciarskie, serwis narciarski, usługi ratownicze … Wszystko. Bardzo popularnym ośrodkiem narciarskim są Tatry. Oczywiście, Tatry są również w Polsce, ale po stronie słowackiej jest to zupełnie nowe doświadczenie . Gwarantujemy, że śnieg nie stopi się i można jeździć na nartach do końca kwietnia, czasem do maja. Gdzie jeździć na nartach? Zobaczmy razem Tatry!

 1. Jasná – Chopok

Jasná – o to najbardziej znana trasa narciarska na Słowacji ,
To raj dla wszystkich narciarzy i snowboardzistów. Chopok ma najwięcej kilometrów tras na Słowacji – 36 kilometrów!
Od prostych tras narciarskich dla początkujących narciarzy po czarne trasy freeride. Cała rodzina będzie cieszyć się wakacjami na nartach. Jednodniowy skipass – bezdotykowy to wydatek rzędu 25-35 euro.

2.  Štrbské pleso

Oprócz jazdy na nartach ośrodek oferuje również narciarstwo biegowe (ok. 16 km).

Dla snowboardzistów jest snowpark. Ośrodek oferuje rozwód pociągiem ekologicznym, podobnie jak w Tatrzańskiej Łomnicy. Jednodniowy skipass to wydatek rzędu 18-26 euro- bezdotykowy.

3. Wysokie Tatry – Tatrzańska Łomnica

Ośrodek narciarski Tatrzańska Łomnica jest jednym z najpopularniejszych kurortów w Polsce.
Dlaczego? Ponieważ oferuje 16 nowych wyciągów, a niektóre są również ogrzewane.
Są też niebieskie trasy dla dzieci, jedna ekstremalna trasa dla narciarzy i oczywiście dzieci poniżej 6 roku życia jeżdżą za darmo! Jednodniowy skipass to wydatek rzędu 18 – 26 euro – bezdotykowy i dla narciarzy.