" A super cool template for bloggers, photographers and travelers "

Gdzie jeździć na nartach na Słowacji?

Narciarstwo na Słowacji jest idealnym wyborem ze względów praktycznych – więcej wrażeń za mniej pieniędzy. Narty już zapakowane? Mam nadzieję, że ten urlop będzie cię kosztował znacznie mniej niż urlop narciarski w Szwajcarii lub we Włoszech. Włoskie góry z pewnością mają coś do zaoferowania, ale Słowacja jest znacznie bliżej i oferuje ośrodki narciarskie za stosunkowo tanie pieniądze. Narty i Słowacja – to idealna kombinacja słów. I jeszcze bardziej idealna kombinacja wrażeń, ponieważ Słowacja ma wiele ośrodków narciarskich odpowiednich na cotygodniowe wakacje.  

Oprócz narciarstwa i ośrodków narciarskich Słowacja oferuje również zakwaterowanie – apartamenty i noclegi nie są trudne nawet dla dużej rodziny, więc nie martw się, że masz problem z zorganizowaniem wysokiej jakości i pięknych wakacji w słowackich górach, w malowniczym krajobrazie pod śniegiem. A jakie ośrodki narciarskie na Słowacji odwiedzić? Jakie miejsca odwiedzić oprócz Tatr i noclegów? Tatry i noclegi są doskonałe, ale jest wiele innych miejsc. Omówimy to w poniższym artykule.

Ski Mýto pod Ďumbierom

Znajduje się na brzegach Sztiawniczki pod południowymi zboczami Tatr Niskich. A co ten ośrodek narciarski oferuje dla twoich nart? Oferuje 5 tras narciarskich o długości 1500 m, 6 wyciągów, możliwość zaśnieżania technicznego i uprawiania narciarstwa w godzinach wieczornych. Trasy zjazdowe są przeznaczone dla początkujących i zaawansowanych narciarzy.

Ski Jasná

Jasná Nízke Tatry jako największa arena narciarska z doskonałymi warunkami do uprawiania sportów zimowych na Słowacji oferuje nieskończone możliwości aktywności, rozrywki i aktywnego wypoczynku po północnej i południowej stronie Chopoka. Ośrodek oferuje 45 km doskonale utrzymanych tras o różnym stopniu trudności, odpowiednich dla początkujących, rodzin z dziećmi, zaawansowanych narciarzy i wyścigów światowej klasy. Nowoczesny system naśnieżania o długości prawie 27 km zapewnia gwarancję śniegu przez co najmniej 5 miesięcy w roku.

Do noclegu polecamy Hotel Bjornson  – fantastyczny nocleg. Ponieważ ma fantastyczną ocenę – apartamenty są wysoko oceniane, a satysfakcja klienta jest gwarantowana. Apartamenty Jasna to świetny wybór zakwaterowania.

Ski park Kubinska

Ski Park Kubínska hoľa jest jednym z najpopularniejszych ośrodków narciarskich na Słowacji. Można go znaleźć na północy Słowacji na Orawie w pobliżu Dolnego Kubina. Nowoczesny pięciogwiazdkowy ośrodek narciarski oferuje doskonałe tereny narciarskie w pięknym otoczeniu Orawy Magury, co gwarantuje doskonałe wrażenia narciarskie. Gwarantowana jest zabawa dla całej rodziny z dziećmi, dla której znajduje się przedszkole, ale dla miłośników torów wyścigowych. Stoki narciarskie w ośrodku są zorientowane na południe, dzięki czemu narciarze mogą cieszyć się dużą ilością promieni słonecznych podczas jazdy na nartach. Z górnej stacji roztacza się ładny widok na Tatry Zachodnie lub Góry Choc.